Cukier – dzielny szczeniaczek wyzdrowiał i jest gotów do adopcji!

Cukierek – krótka historia o dzielnym szczeniaczku.

3 lutego 2018:

Mamy wynik histopatologii Cukierka. W badanym materiale komórek rakowych nie stwierdzono 
Nie oznacza to, że ponad wszelką wątpliwość Cukier nie ma chłoniaka, ale biorąc pod uwagę to jak czuje się i wygląda od czasu operacji możemy założyć, ze tak właśnie jest i cieszyć się, co też czynimy 
Na chorobę psinki na pewno złożyła się schroniskowa przeszłość i kontakt z wirusami.
Kochani. Cukierek nasz wiele się nacierpiał. Dopadł go bardzo silny stan zapalny, zachorowały jelitka. Kilkukrotnie psiakowi wypadał spory fragment jelita przy próbie zrobienia kupki. Kto go widział wtedy, wie jak straszny to był ból, gdy maluch próbował wykonać zwykłą codzienną czynność. Dzięki wspaniałym weterynarzom a w szczególności doktorowi Morawieckiemu z Rudy Śląskiej nasz psiak żyje i ma się świetnie.
Maluszek został podleczony, zoperowany i od dwóch tygodni nie przyjmuje żadnych leków.
Wspaniale pałaszuje już suchą karmę, świetnie się wypróżnia i cieszy z życia jak na szczeniaka przystało.
Dziękujemy z całego serca opiekunkom psiaka, które na zmianę czuwały nad jego zdrowiem. Sylwia z mamą, Sandra i Agatka 🙂
Zobaczcie Najmilsi jak psiak teraz wygląda, nie ma już kosteczek na wierzchu:)
Dziękujemy Wam z całego serca za wpłaty, rozliczymy się z nich w przeciągu kilku dni. Wstawimy faktury i zestawienia.

Po raz kolejny pokazaliście, że jesteście z nami a my mogliśmy leczyć koleje życie na wysokim poziomie!
Dziękujemy!

Jego drogę do adopcji uważam za otwartą 🙂
Ogromnie się ciesze, że mogę to napisać: Cukier szuka domu!
ADOPTUJ tego dzielnego malucha!

 

3 stycznia 2017:

Kochane PsieDuszki 
Szybciutko opowiadamy co u Cukierka 🙂 Dziecko zoperowane. Apetyt jest, co widać, bo już kosteczki nie sterczą  Maluszek wcina karmę dla psów z problemami jelitowymi. Zjada dziennie w 6 porcjach 20zł  Został zaopatrzony lekami regeneruje chore jelitka. Wycinki pobrane podczas operacji powędrowały do Wrocławia na histopatologię. Drżymy jaki będzie wynik, bo jest podejrzenie chłoniaka. Jednak im dalej od operacji, tym bardziej Cukier nabiera sił a my nadziei, że to nie rak i będziemy nam długo żył dziaciak. Ktoś kto zaadoptuje Cukierka wygra los na loterii. To wyjątkowo mądry maluszek, w dodatku bardzo ułożony. Aktualnie wymieniamy się w opiece. Już czwarta ciocia gości u siebie chłopaka, co daje wspaniałe efekty w socjalizacji. Kiedyś dzikus teraz słodki Cukiereczek  Dziękujemy każdemu kto wsparł leczenie Cukierka. Rozliczymy się z Wam jak zawsze szczegółowo.

Obejrzyjcie filmik: https://www.facebook.com/PsiaDuszka/videos/709145342618367/

26 grudnia 2017:

Jego krótka historia zaczyna się, gdy człowiek pozbywa się miotu szczeniąt, wyrzucając pieski na ulicę. Zamiast tulić się do kochającej mamy Cukier z bratem przyklejają się z przerażenia do kafelek w schroniskowym szpitalu. Spędzają tam długi czas leczone z licznych pasożytów w tym świerzba. Dzięki wolontariuszom poznają dotyk ludzkiej ręki, wreszcie trafiają do naszej Fundacji. Chłopcy radzą sobie świetnie, robią postępy, uczą się chodzić na smyczy. Mamy nadzieję szybko znaleźć im kochające domy i zapewne tak by się stało gdyby Cukierek nie zachorował.
Jest wyjątkowym psem. Od tygodnia przyjmuje kroplówki trzy razy dziennie. Nie może jeść normalnie, dostaje posiłki w żyły  Schudł i nacierpiał się potwornie 🙁 Podjęliśmy walkę o uniknięcie operacji, niestety gdy tylko Cukier przyjął skromny posiłek, od razu wróciły dolegliwości. Już nie mamy wyboru. Psiakowi przy wypróżnianiu się, wypada jelito. Czynność, która jest prosta i naturalna, sprawia mu ogromny ból. Płacze, jakby to miały być ostatnie chwile jego życia, by zaraz potem zrobić minę, jakby nic się nie stało i biec radośnie po pieszczoty. Mimo ogromnego cierpienia jest pogodny i chętny do zabawy, wtedy gdy ma na to siłę. Każda kroplówkę przyjmuję przytulony do człowieka z głowa na misiu. Patrzy nam prosto w oczy z miną mówiącą: „Ufam Ci człowieku”.
Jutro operacja i zarazem decydujący dzień. Nie wiemy czy nie będzie to ostatnia wyprawa psiaka. Zabiegi na jelitach są ciężkie i nie da się przewidzieć, jak organizm zachowa się, gdy będzie już po wszystkim.
Cukier miał wspaniałą opiekę i ogromnie dziękujemy Sylwii i Pani Beacie, za czuwanie przy nim w najtrudniejszym czasie. Dziękujemy naszym weterynarzom za dyspozycyjność w czasie świąt i troskę. Z samego rana Cukier wyruszy do Rudy Śląskiej. Trzymajcie kciuki za maluszka i wysyłajcie dobre myśli.
Na pierwszym zdjęciu pulchny Cukierek przed chorobą, na kolejnych już chudzinka. Będziemy o niego walczyć!

Pomóżcie nam w w finansach Kochani, żebyśmy choć tą kwestią nie musieli się martwić. Bardzo prosimy o wpłaty na konto Fundacji z dopiskiem „Cukier”
Fundacja Psia Duszka
ul.Kościuszki 22
42-284 Herby
61203000451110000003027250
paypal kontakt@psiaduszka.pl