logo

PSIA CZYTELNIA

 

Ten dział jest dla Was, do czytania i tworzenia. ♥

Trafiłeś na ciekawy artykuł, przeczytałeś piękny wiersz, przeżyłeś historię, którą chciałbyś się podzielić… Napisz do nas!

Psia Czytelnia to: szkolenie, wychowanie, pielęgnacja, żywienie i pomaganie.

O tym co nas kręci… O PSACH! I psich tematach…


Co warto wiedzieć przed adopcją?

Rady dla każdego, kto myśli o adopcji. Jak dopasować psa do siebie, aby adopcja była udana?

Cyrkom ze zwierzętami mówimy STANOWCZE NIE !

Jesteśmy przeciwni cyrkom ze zwierzętami. To okrucieństwo i znęcanie się nad zwierzętami! Nie zabieramy tam swoich dzieci i Was prosimy o to samo!

Dorośli oczami dzieci - bądźmy odpowiedzialni, pomagajmy!

Czy pokazaliście swoim dzieciom, jak opiekować się słabszymi od nas, bezbronnymi istotami? Czy na co dzień uczycie swoje dzieci empatii, troski o innych i szacunku? Nie trzeba być rodzicem, aby dawać dobry przykład. Dzieci są dobrymi obserwatorami całego świata. Widzą postępowanie każdego z nas.

Humor - 30 Przykazań Grzecznego Psa 🙂

Której reguły nie przestrzega Wasz rozrabiaka? 😉

Jak pies z... JEŻEM. Dlaczego musimy chronić jeże?

Jeże to wspaniałe i pożyteczne zwierzęta, które są POD OCHRONĄ i powinniśmy zapewnić im opiekę! Jeż to podobnie jak pies - prawdziwy przyjaciel człowieka!

List Maksa - porzucenie oczami psa

Zastanawialiście się kiedyś o czym myśli Wasz pies? A zastanawialiście się, co czuje pies porzucony, który w krótkiej chwili traci wszystko, co nazywał domem? Oto list Maksa. Maks to uosobienie każdego psiaka, który zostaje oddany przez swoich właścicieli. Przeczytajcie, jak to może wyglądać oczami psa.

NIE ZOSTAWIAJ PSA W SAMOCHODZIE !

Pies schładza się jedynie przez ziajanie. Jego ciało pokryte sierścią go dodatkowo ogrzewa... Wyobrażacie sobie siedzieć w gorącym aucie w futrze?

SKARYSZEW - rozpaczliwe rżenie koni, alkohol i śmiech handlarzy - skrawek piekła

ROZPACZLIWE RŻENIE KONI W OPARACH ALKOHOLU HANDLARZY - taką nazwę powinna nosić ta tzw. ‘impreza masowa’. CZAS NA ZAKAZ! Nie pozwalajmy na dręczenie zwierząt, żadnych zwierząt!

Sygnały uspokajające - rozpoznawanie i stosowanie

Sygnały wysyłane przez psy są ich językiem porozumiewania się i są kluczem do zrozumienia intencji i zachowania naszego psa. Wasz pies na co dzień także do Was wysyła te sygnały. Zobaczcie, jak je rozpoznawać, a czasem stosować 🙂