Czy wiek jest ważny?
Dlaczego większość osób starających się o adopcję chce szczeniaka?
Czy zdają sobie sprawę jak odpowiedzialne to zadanie?
Wychować od podstaw maluszka, młodego gniewnego… wielu poległo na tym zadaniu a owoc tej „pracy” wypełnia schroniskowe kojce…

Adoptując dojrzałego psa, który za sobą ma już lata szczytu formy stajesz się nie tylko właścicielem, ale też nauczycielem.

Dostajesz w rękę narzędzie, użyj go. Adoptuj staruszka i pokaż dzieciom, że nie wyrzuca się tych starych i chorych, naucz na przykładzie tego psiaka, że każdy się starzeje, że kiedyś Ty może będziesz jak ten pies… stary, niedołężny. Naucz je, że wtedy nie wolno Cię zostawić i tak jak Ty pielęgnujesz tego dziadeczka, jak wyrozumiale opiekujesz się nim i okazujesz mu szacunek, tak Twoje dzieci powinny zaopiekują się kiedyś Tobą.

Zawsze, gdy trafia do nas stary porzucony pies myślę sobie.. za co? Dlaczego go to spotkało, co zrobił, że trafił do schroniska mając kilkanaście lat?

Jaką wyrządził krzywdę… On chyba po prostu za bardzo kochał i zbyt długo żył dla właściciela… 🙁

Jeśli sam masz już swoje latka, po co Ci młody, energiczny psiak? On się będzie męczył przy Tobie a Ty przy nim… Postaraj się, aby pies z którym zamierzasz spędzać wolny czas odpowiadał Ci temperamentem i energią. Tak abyście oboje czerpali przyjemność ze wspólnych spacerów i byli razem szczęśliwi.. 🙂


Bolek
Data urodzenia: 8-10
Waga:
Wzrost:
Kastracja:
Koty:
Dzieci:
Psy: Bezkonfliktowy
Suki:

Rex
Data urodzenia: 15.02.2002
Waga: 20 kg
Wzrost: 55 cm
Kastracja:
Koty:
Dzieci: Tak
Psy: Tak
Suki: Tak